Uważamy żeby roztwór nie przekroczył 30ºC
poniedziałek, 27 kwietnia 2009
Na dzisiejszych zajęciach (8.04.2009r.) przygotowałam doświadczenie na temat „Znaczenie substancji zapasowych liścieni dla odżywienia się kiełkującej rośliny”. Aby przygotować doświadczenie potrzebowałam zlewkę, tackę, watę, wodę i kilkanaście nasion fasoli. Dzień przed przygotowaniem doświadczenia umieściłam nasiona fasoli w wodzie. Z namoczonych nasion wybrałam dziewięć równej wielkości. Trzy z nich pozostawiłam bez zmian jako grupa kontrolna. W trzech kolejnych nasionach odcięłam ¼ liścieni, w pozostałych trzech ½ liścieni. Tackę wyłożyłam watą i nawilżyłam ja. Nasiona położyłam na zwilżoną watę. Teraz będę zwilżać watę tak, by nasiona nie były zanurzone w wodzie oraz obserwować kiełkowanie nasion zwracając uwagę na czas kiełkowania oraz wielkość siewki.
Tematem mojego doświadczenia był wpływ soli na wzrost roślin. Aby to zbadać przygotowałem 6 doniczek. Do dwóch doniczek zasiałem koniczynę, do kolejnych dwóch łubin i do ostatnich dwóch jęczmień. Doniczki z łubinem, koniczyną i jęczmieniem podlewam wodą destylowaną. A trzy pozostałem podlewam nawozem. I obserwacje będę prowadził przez 14 dni.
Dnia 20.04.2009 roku odbyły się zajęcia na których graliśmy w grę ,,Acquire". Miała ona na celu sprawdzenie naszych umiejętności z przedsiębiorczości. Nauczyła nas jak podejmować mądre i przemyślane decyzje. Budowaliśmy własne sieci hotelowe. Klasyfikacja finałowa wyglądała tak: 1. Malwina
Każdy zastanawia się nad podjęciem odpowiedniej decyzji.
2. Ania
3. Kuba K.
4. Kuba Z.
5. Mariola
6. Monika
Przygotowanie do gry.
Mariola tworzy nową sieć hotelową.
Na zajęciach sprawdzałyśmy zależność kiełkowania nasion od głębokości siewu. Przygotwałyśmy po 3 słoiki do każdego rodzaju nasion. Następnie zaznaczyłyśmy linie na wysokości 8, 4 i 1 cm. Wsypałyśmy ziemię i wsiałyśmy nasiona roślin. Później zasypałyśmy je ziemią i nawilżyłyśmy wodą.
Nasze sadzonki ;)
Nasze sadzonki ;)
Tematem mojego doświadczenia był WPŁYW ROZTWORÓW SOLI NA ROZWÓJ I WZROST RZEŻUCHY. Najpierw przygotowałem: 5 szalek Petriego, wodę, watę, sól, nasiona rzeżuchy. Następnie sporządziłem 4 roztwory soli o stężeniach: 0,1%; 1%; 2,5% i 5%. Wyłożylem na szalki watę, rozsypałem na niej nasiona oraz podlałem: jedną uprawę wodą, a pozostałe roztworami. Następnie podlewałem i obserwowałem uprawy przez 7 dni. Obserwacje zapisywałem w dzienniku badawczym.
poniedziałek, 20 kwietnia 2009
Dnia 01.04 odbyły się zajęcia dotyczące zjawiska plazmolizy. Obserwacje przeprowadziliśmy na preparatach z liścia cebuli czerwonej i białej . Oglądane prze nas komórki umieszczone były w roztworach hipertonicznych soli kuchennej i sacharozy. Plazmoliza najlepiej była widoczna w roztworach soli kuchennej.
Dnia 6.04. odbyły się zajęcia na temat „Handel międzynarodowy”. Wyjaśniliśmy pojęcia: eksport, import, bilans handlowy, Wyjaśniliśmy dlaczego kraje ze sobą handlują. Wypełnialiśmy tabelkę dotyczącą jakich towarów i usług Polska nie może sama wytwarzać, jakich kupi taniej za granicą, i jakie najczęściej eksportuje i importuje.
Subskrybuj:
Posty (Atom)